پشت پرده پرونده سفارشات غیرقانونی در شهرداری تهران چیست؟

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با بیان اینکه ریشه کنی فساد درشهرداری نیازمند تصویب قانون نیست، گفت: متاسفانه اهرم های نظارتی در دوره های گذشته سفارش پذیر بودند.
علیرضا رحیمی درگفت وگو با خانه ملت، درخصوص تاکید رییس سازمان بازرسی شهرداری مبنی بر تصویب قانونی درجهت ریشه کنی سفارشات درشهرداری تهران، گفت: آن چیزی که در حوزه اداری از جمله شهرداری به عنوان مفسده اتفاق افتاده که درتعبیر غیررسمی به عنوان پارتی بازی یا سفارشات رسمی و غیررسمی شناخته می شود؛ نشان از سوء مدیریت و ضعف مدیریتی دارد. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه خلاء قانونی سبب پارتی بازی و پایمال شدن اولویت ها و حق مردم نشده است، افزود: به نظر می رسد درحوزه سفارشات برای تسریع درنوبت دهی به مردم و ایجاد رانت برای برخی از افراد، خلاء قانونی سبب مشکل نشده و ضعف مدیریتی مشکلات این چنینی را به وجود آورده است.
وی تاکید کرد: بنابراین اگر مدیران به عنوان امنای مردم نگاه محکمی به حوزه مدیریتی داشته و خود به لحاظ مدیریتی از استحکام لازم برخوردار باشند، شرایط نامناسب درشهرداری و دیگر دستگاه ها به وجود نمی آید، متاسفانه گاهی با یک سفارش فضای رانت، سوء استفاده و فساد برای برخی افراد ایجاد می شود. رحیمی با بیان اینکه ثبت سفارش های شهرداری دردستگاه های دیگر نیز دیده شده است، گفت: به طورحتم رهایی از این مشکل و کنترل ثبت سفارش ها درشهرداری بیشتر عزم، جدیت و صداقت مدیران را می طلبد، تا اینکه با تصویب قانون بتوان بخشی از مشکلات را حل کرد؛ البته درشهرداری تهران با توجه به گستردگی به نظر می رسد برای مقابله با این مسئله باید اهرم های نظارتی را تقویت کرد، اما متاسفانه در دوره های گذشته و دربرخی شرایط اهرم های نظارتی خود سفارش پذیر بودند. عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر ترمیم درمدیریت شهرداری درجهت نفع مردم، افزود: مهم ترین ترمیم یعنی درحوزه نظارتی باید تقویت لازم صورت گرفته و درحوزه هایی مانند نظارت برعملکرد کارکنان و مدیران شهرداری باید صداقت، جدیت و انگیزه لازم وجود داشته باشد.

دیدگاه کاربران

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سراج موزیک | موزیک های جدید محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.