مراسم تشییع پیکر زنده یاد یدالله صمدی با خواندن نماز میت آغاز و در ادامه با سخنرانی هنرمندان به سوی قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد.
به گزارش ایسنا، صبح روز گذشته جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون در خانه سینما جمع شدند تا پیکر کارگردان باسابقه سینمای ایران، یدالله صمدی را به سمت آرامگاه ابدی‌اش بدرقه کنند.
پیکر مرحوم صمدی که در سال‌های اخیر سریال «شوق پرواز» را برای تلویزیون ساخت و مورد استقبال هم قرار گرفت، در حالی برای تشییع به خانه سینما رسید که جمع زیادی از مردم در خیابان «سمنان» ایستاده بودند. او روی دوش مردم و همکارانش به حیاط خانه سینما آمد.
فاطمه معتمدآریا، بابک کریمی، همایون اسعدیان، محسن امیریوسفی، مصطفی کیایی، فرشته طائرپور، مهدی میامی، فریده سپاه منصور، فرهاد توحیدی، هنگامه قاضیانی، منیژه حکمت، مرتضی رزاق کریمی، خسرو احمدی، مسعود فروتن، منوچهر شاهسواری، بهروز شعیبی، امیر شاهین تقی‌خانی سخنگوی ارتش، محمد مهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی، محمد مهدی عسگرپور ، محمدرضا جعفری جلوه، پرویز پورحسینی، مسعود جعفری جوزانی، حبیب رضایی،علیرضا شجاع نوری، هادی حجازی‌فر، محمدرضا عرب، امیر اثباتی، سیامک شایقی، داریوش فرهنگ، جواد طوسی و… از جمله هنرمندان و مسئولان حاضر در این مراسم بودند.
بنفشه صمدی، دختر این فیلمساز فقید هم در پایان به جایگاه آمد و با سلامی به پدرش گفت: رفتی و ذهن زیبای خودت را هم با خودت بردی. می‌گفتی زیباترین پدیده هستی « مرگ» است. به من کمک کن این زیبایی را درک کرده و این درد را تحمل کنم. این را می‌دانم که تو با آثارت پررنگ‌تر باقی می‌مانی ولی ای کاش من را اینقدر وابسته خودت نمی‌کردی. از وقتی رفته‌ای همه می‌نویسند شریف ترین، نجیب ترین و با معرفت ترین مرد سینما رفت ، من دختر این مرد هستم و افتخار می‌کنم. روزهای اول در ذهنم بود که از دلتنگی‌ها و دلشکستگی‌هایش بگویم ولی این اجازه را به من نداد. می‌گفت دلت را بزرگ و بلندقد فکر کن. پدر من پُر از شوق زندگی بود. هنوز دنبال ساخت «مشتی عباد» بود و خدا کند فرزند و جانشین خوبی برایش باشم.
پیکر مرحوم صمدی در پایان مراسم گلباران شد و روی دوش همکاران و خانواده‌اش به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) بدرقه شد. تشییع پیکر یدالله صمدی با مارش نظامی ارتش همراه بود.

دیدگاه کاربران

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای سراج موزیک | موزیک های جدید محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.